Kriminalista Nick Stokes (postava seriálu CSI Kriminálka Las Vegas)

Nick Stokes

Hraje: George Eads

Nicholas „Nick“ Stokes se narodil v Dallasu v Texasu v rodině soudce Billa Stokese a právničky Jillian Stokesové jako nejmladší ze sedmi dětí.  Jako dítě ukázal jak nadání ke studiu, tak i ke sportu a vynikal zejména v americkém fotbalu. Celkově měl šťastné dětství a blízký vztah k rodičům. Otec ho nazýval „Pancho“ a Nick svého otce „Cisco“ podle postav z televizní show „The Cisco Kid“. Toto oslovení použije v páté a šesté epizodě páté řady nazvané „Oběma nohama v hrobě“ Gil Grissom, když se snaží uklidnit Nicka, jehož pachatel omámil a následně zakopal ve skleněné rakvi pod zem.

I přes dobré rodinné zázemí se Nick stal obětí zločinu – ve věku devíti let byl obtěžován slečnou na hlídání. Následkem této zkušenosti má problém s vyšetřování zločinů páchaných na dětech.

Nick vystudoval universitu Texas A&M, kde se stal členem universitního bratrstva. Po studiích nastoupil do kriminalistické laboratoře policejního oddělení v Dallasu, kde se specializoval na analýzu vlasů a vláken. Postupně u něj však převládl pocit, že není schopen dosáhnout stejných úspěchů jako jeho rodiče a tak se rozhodl přestěhovat do Las Vegas. Teprve tam mohl být sám sebou a nikdo ho nesrovnával s rodiči. V roce 1997 pak začal pracovat v kriminalistické laboratoři CSI pod vedení Gila Grissoma.

Nick je miláčkem žen, ale jediné jeho vztahy, které se v seriálu Kriminálka Las Vegas odehrají, jsou krátká aférka s prostitutkou Kristi Hopkins a rande s neteří doktora Robbinse. To lze snad vysvětlit tím, že kdykoli je Nick se ženou, postihne někoho v jeho okolí neštěstí. Po milostné schůzce s Kristi je Kristi ještě téže noci zavražděna. Při návštěvě klubu, kde byl s Catherine, je krátce poté co odejde s jednou z dívek, Catherine omámena a unesena. A nakonec i při společné snídani s celým týmem CSI když se Nick zdrží aby si napsal telefonní číslo servírky, odchází Warrick napřed a je zavražděn.

Po odchodu Gila Grissoma z kriminálky Las Vegas a nástupu Catherine Willows na místo vedoucího noční směny se na přímluvu Sary Sidle stává zástupcem supervizora. Nick Stokes působí ve všech řadách seriálu a odchází až v posledním díle seriálu, kdy je jmenován ředitelem kriminalistické laboratoře v San Diegu.

Zajímavostí je, že postava Nicka Stokese vystupuje ve všech 336 epizodách seriálu kriminálka Las Vegas.

Fotky

Zobrazit celou galerii

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář