Kriminalista Gil Grissom (postava seriálu CSI Kriminálka Las Vegas)

Gil Grissom

Hraje: William L. Petersen
Supervisor (vedoucí) noční směny

Supervisor noční směny kriminalistů. Do kriminální laboratoře v Las Vegas nastoupil v roce 1985 a odešel v deváté řadě seriálu po smrti kolegy a přítele Warricka Browna, který mu zemřel v náručí po útoku zkorumpovaného policisty Jeffry McQueena.

Gil Grissom se narodil v únoru 1953 do rodiny profesora botaniky. Bohužel v jeho devíti letech otec umírá a Gil zůstává s matkou postiženou dědičnou sluchovou poruchou (odtud má hluboké znalosti znakové řeči kterou mluví plynule). Od mládí nachází zálibu ve studiu příčin smrti. Od pitvání uhynulých zvířat v dětství se přes neoficiální brigádu v márnici Los Angeles v šestnácti letech při studiích biologie na kalifornské universitě dostal až na pozici historicky nejmladšího koronera. Na tomto místě mu také bylo nabídnuto místo v kriminální laboratoři.

V soukromém životě žije osaměle až do sblížení s kolegyní Sarou Sidleovou, která se později stane jeho maželkou. Po odchodu z kriminální laboratoře na konci deváté serie se oba odstěhují do Kostariky, kde se Grissom věnuje vědeckým výzkumům. Na začátku desáté serie se Sara vrací do Las Vegas sama a vztah ještě nějakou dobu funguje na dálku (než se v patnáctém díle „Nezapomeneš“ třinácté serie nerozejdou nadobro).

Na pozici supervizora noční směny jej nahrazuje Ray Langstone.

Fotky

Zobrazit celou galerii

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář