CSI: Kriminálka Las Vegas

Kriminálka Las Vegas je oblíbený seriál televize CBS odehrávající se v Las Vegas (USA) a jeho okolí, kde jednotka vyšetřovatelů kriminalistické divize (CSI – Crime Scene Investigation – to je také původní název seriálu) řeší trestné činy, především vraždy. Základ vyšetřování je kladen na perfektním vyšetření místa činu a náročné vědecké analýze nalezených důkazů.

 

Hlavní postavou seriálu Kriminálka Las Vegas je šéf jednotky Gil Grissom (hraje William L. Petersen). Dalšími členy vyšetřovacího týmu jsou Catherine Willows (Marg Helgenberger), Warrick Brown (Gary Dourdan), Nick Stokes (George Eads), Sara Sidle (Jorja Fox), Greg Sanders (Eric Szmanda), patolog Dr. Al Robbins (Robert David Hall) a kapitán Jim Brass (Paul Guilfoyle).

Kriminálka Las Vegas je natáčena od roku 2000. Je prvním z trilogie kriminálek – postupně jsou natáčeny i další kriminálky – Kriminálka Miami a Kriminálka New York. Mezi producenty seriálu je mimo jiné i Jerry Bruckheimer (Piráti z Karibiku), scénaře epizod napsali například Jerry Stahl (Mizerové 2) či Quentin Tarantino (Pulp Fiction). Seriál získal 3 ceny Emmy a na dalších 24 byl nominován. Čtyřikrát byl oceněn diváky jako nejlepší dramatický seriál.

Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář

Hledat